Lena Kováčová (sprievodca detí)

S Montessori pedagogikou som sa okrajovo stretla už počas štúdia psychológie na vysokej škole. V tomto čase som sa tiež aktívnejšie venovala práci s deťmi – ako vedúca v prímestských táboroch ale aj ako dobrovoľníčka v detskom domove v Taliansku.

Po ukončení štúdia som sa profesne niekoľko rokov venovala oblasti ľudských zdrojov. Čaru Montessori prístupu som naplno prepadla po narodení môjho prvého syna. Najskôr som s ním začala navštevovať Montessori dielničky, postupne som prelúskala rôznu Montessori literatúru. Neskôr som navštevovala kurzy Montessori pedagogiky pre rodičov.

Hoci tieto kurzy boli pre mňa ako pre rodiča veľmi prínosné, túžila som dozvedieť sa viac a lepšie pochopiť tento prístup aj z metodického hľadiska. Preto som v roku 2017 začala navštevovať diplomovaný Montessori kurz pre vekovú skupinu 3 – 6 rokov pod záštitou Slovenskej Asociácie Montessori, ktorý som ukončila v roku 2020 s víziou následnej práce s malými deťmi. Sen pracovať v Montessori škôlke a naplno sa venovať deťom sa mi splnil práve v Monte Smile.

Prihláška

Tu si môžete stiahnuť registračný formulár a vyplnený ho poslať na email montesmile@montessori-zilina.sk alebo priniesť osobne.