Katarína Mandincová (Sprievodca detí)

Život človeka vedie svojimi cestičkami, zákrutami a zákutiami tam, kam má a kam potrebuje. Ja som si tiež tým prešla. Po ukončení Žilinskej Univerzity som pracovala, neskôr šla na materskú dovolenku. Tú som mala dlhšiu, pretože som sa chcela venovať doma deťom. Už počas toho sa moje sny a túžby vykresľovali a ja som cítila, že ma to vedie k práci s deťmi. Následne som pracovala, ako asistent učiteľa v štátnej MŠ a to bol presne ten okamih, kedy sa mi všetko potvrdilo.

Každé dieťa je iné, preto potrebuje individuálny prístup. Najväčší dar, ktorý dieťaťu môžeme dať je pozornosť a vnímavé počúvanie. A to je to, čo v sebe hlboko cítim. Individuálny prístup ku každému dieťaťu. To je cesta, ktorou idem a ktorú považujem za prvoradú. Na základe toho som začala študovať aj Špeciálnu pedagogiku. Každé dieťa je jedinečné a v každom jednom sa ukrýva potenciál urobiť svet trochu lepším miestom. Skúsenosť v štátnej materskej škole mi ukázala, že ja chcem byť s deťmi, ale chcem to robiť „inak“. Montessori koncept ma zaujal a pri ňom cítim, že je to presne to, čo som dávno hľadala. Byť pre dieťa láskavým, prijímajúcim sprievodcom.

Obdivujem ich úprimnú radosť, vždy ma to vie nadchnúť, keď ich pozorujem a vnímam ich bezstarostný svet. Svet plný radosti, objavov, záhad, pátraní…. ich svet, ktorý si žijú tu a teraz. Vnímam  to, ako poslanie sprevádzať ich, viesť ich k tomu, aby im tá radosť zostala a prenášali si ju ďalej svojím životom. Mám pozitívny prístup k životu. Mám rada prírodu, pobyt v nej. Pohyb je mojím kamarátom, rovnako ako rôzne sezónne športy. Zaujíma ma veľmi zdravý životný štýl.  A najviac ma baví práca s myšlienkami a ich vplyv na náš život.

Prihláška

Tu si môžete stiahnuť registračný formulár a vyplnený ho poslať na email montesmile@montessori-zilina.sk alebo priniesť osobne.